ויטנאם וקמבודיה טיול מיוחד לסוכות

מזכרת מדהימה במתנה לנוסעים! 

ויאטנם קמבודיה –

טיול מיוחד לסוכות בטיסות אל על

 

חצי פנסיון ◊ מופעי פולקלור  תכנית מלאה  טיסה מסיאם ריפ אל בנגקוק   האלונג ביי: שייט במפרץ  ביקור במערות  ארוחת צהרים מיוחדת על הסיפון ◊ האנוי : סיור עיר דרך מאוזוליאום הו צ'י מין  פגודת העמוד היחיד   פגודת טראן קוק  אגם הואן קיאם  מקדש נגוק סון  ◊סיור בסייקלו מופע בובות מים מסורתי  סאפה : השוק  טרק רגלי באזור כפרי המיעוטים בעמק קאט קאט  סייגון ( הו צ'י מין ): סיור עיר דרך השוק  מוזיאון פשעי המלחמה  העיר הסינית  קתדרלת נוטרדאום בניין הדואר המרכזי  ארוחת ערב בשייט על הנהר בסאיגון  חצית דלתת המקונג מוייטנאם לקמבודיה  וין לונג : שייט על המקונג והשוק הצף  ביקור בכפר דייגים  קאנתו: השוק הצף של צאי ראנג  צאו דוק  שייט בסירה מהירה אל פנום פן  פנום פן  השוק הרוסי  סיור עיר דרך הארמון פגודת הכסף וואט פנום  סיאם ריפ ואנגקור: ביקור מקיף באנגקור וואט וקומפלקס המקדשים  מופע פולקלור  ועוד ועוד 

שתי ארצות,שמהוות יחדיו את החלק הארי של הודו-סין. מקום המפגש והגבול בין התרבות והדת ההודית מחד והסינית מאידך. טיול מרתק אל שתי ארצות, שהיו סגורות בפני המטייל הישראלי עד לפני שנים ספורות, ארצות מרתקות בעלות נוף אנושי ופיזי מדהים: אוכלוסייה מרתקת ומגוונת, תרבויות פאר,ערים מרתקות בעלות שווקים

תוססים, נהרות כבירים והרים נישאים. וייטנאם סבלה רבות תחת השלטון הקולוניאלי הצרפתי והמלחמה הארוכה כנגד האמריקנים, אך המבקרים בה כיום יגלו ארץ יפהפייה, שכמו נלקחה מתוך גלויות. אנשים מכניסי אורחים וחרוצים עד מאוד,שעושים כיום כל מאמץ להשתלב בכלכלת השוק המערבית.

 קמבודיה שסבלה אפילו יותר מוייטנאם מספיחיה של המלחמה האמריקנית בקומוניזם ומשלטון האימים של הח'מר-רוז' ורצח- עם, מתאוששת אף היא במהירות ומתפתחת.

בעבר הייתה קמבודיה ליבה של אימפריה אדירה, שחבקה את כל ארצות הודו-סין, בירת אותה אימפריה "העיר האבודה " אנגקור הנה בפירוש אחד מפלאי עולם ומהווה מוקד משיכה אזורי לתיירים מרחבי העולם כולו.


יום 1-2: תל אביב - בנגקוק  

נפגש בנמל התעופה בן גוריון ונמריא  בטיסה לבנגקוק בירת תאילנד. ננחת בבנגקוק למחרת . לאחר התארגנות במלון נצא לשוטט בסמטאות העיר (בהתאם לזמן הטיסה). לינה: בנגקוק. 

יום 3: בנגקוק – האנוי – ריקשות -  מופע בובות המים

נסיים את ביקורנו בבנגקוק, עד לשעת טיסתנו להאנוי בירת וייטנאם. לאחר התארגנות נצא לערוך סיור הכרות עם האנוי, במהלכו נערוך סיור ריקשות בחלק העתיק של העיר.
לאחר ארוחת הערב נחזה במופע בובות המים- התיאטרון המסורתי של חקלאי וייטנאם שהתקיים במשך מאות שנים בשדות אורז מוצפים. 
לינה: האנוי. 

יום 4: האנוי - מפרץ האלונג – שייט מרהיב!

לאחר ארוחת הבוקר נצא מהאנוי בנסיעה לאורך הנהר האדום לעבר מפרץ האלונג-"המקום בו יורד הדרקון אל הים", מפרץ מרהיב שנחשב לאחד מפלאי תבל. מימיו השקטים זרועים באלפי איונים וצוקים נישאים המזדקרים מן המים ויוצרים נוף מיוחד במינו. נצא לשייט חוויתי במפרץ ונתרשם מאורח חייהם של הדייגים החיים במימיו כמו כן נצפה במערות נטיפים קארסטיות בחלק מן האיים.
לינה: האלונג.

יום 5: האנוי - המאוזוליאום – פגודת העמוד הבודד – אגם הואן קיאם

נערוך סיור בהאנוי, עיר גנים ואגמים יפהפייה, שלמרות המלחמות ההשפעה הצרפתית עדיין ניכרת בה. נראה את רובע השגרירויות הקולוניאלי, שנבנה ע"י הצרפתים ואת  המאוזולאום של "הדוד הו" כינויו של הו-צ'י-מין, אביה הרוחני של וייטנאם המודרנית. נמשיך לפגודת העמוד הבודד, לפגודת טראן קוק ולביקור במקדש הספרות הקונפוציאני, ששימש בית ספר גבוה למנהל בימי קיסרי וייטנאם. נבקר במקדש נגוק סון ואגם הואן-קיאם. לינה: רכבת לילה משודרגת. 

יום 6: סאפה – שוק באק הא / קוקלי / צאן צאו

נגיע בבוקר עם רכבת הלילה, ללאו קאי, שעל גבול יונאן. ניסע למלון לארוחת בוקר. לאחר ארוחת הבוקר נסיעה לכפר באק הא הידוע בשוק סוף השבוע הססגוני שמתקיים בו אליו נקבצים בני ובנות שבטי ההרים השונים מכל הסביבה. לאחר הביקור בכפר ובשוק הצבעוני טיול רגלי בגבעות הסובבות את באק הא אל כפרי שבטים הנמצאים בסביבה. 
לינה: סאפה.

יום 7: לאו קאי - סאפה
 
היום נבקר בהר המרונג "יער האבן" ובו גם תצפית על סאפה ( ייחודי למרום תעופה). נבקר בשוק המקומי התוסס של סאפה ובו קבוצות אתניות שונות וצבעוניות, בלבושם הציורי הבאים למכור את מרכולתם. אחר הצהרים נצא לטראק קצר לביקור בכפר טא פין של אנשי ה"רד דזאו". נפגוש את השבטים שחיים באזור: אנשי המונג השחורים , אנשי הקאט קאט , אנשי רד זאו וטאפין וילאג'.
לינה: רכבת לילה משודרגת.

יום 8 : האנוי – סאיגון – הוצ'ימין – צ'יינה טאון

ניפרד מהאנוי , ונטוס בטיסת פנים אל סאיגון. (מרחק 900 ק"מ) הו-צ'י-מין-סיטי בשמה הרשמי היום, אולם עדיין סאיגון בפי כל. בירתה הסוערת והתוססת של דרום - וייטנאם עד האיחוד עם הצפון לאחר המלחמה וכיום ה"מנוע" הדוחף את כלכלת וייטנאם מכלכלה קומוניסטית מפגרת לכלכלת שוק מתקדמת. סאיגון הינה "עיר בלי הפסקה" סוערת ותוססת בכל שעות היום ככוורת דבורים פעלתנית. ניסע למלון ובדרך נחוש באווירה התוססת ונשתלב בתנועה יחד עם עשרות אלפי טוסטוסים וריקשות אופניים. סיור בסאיגון (הו-צ'י-מין-סיטי) נסייר באתרי העיר ונראה את: ארמון האיחוד, קתדרלת נוטר-דאם , הדואר המרכזי ,והמרכז הקולוניאלי/צרפתי הישן, נבקר במוזיאון מלחמת וייטנאם(לשעבר מוזיאון פשעי המלחמה), נבקר גם בשוק המרכזי של סאיגון ובצ'ולון הרובע הסיני המרתק על שווקיו התוססים וסמטאותיו הציוריות והמקדשים הרבים המצויים בו. 
לינה: סאיגון.

יום 9: מחילות קוצ'י - טאי נין – סאיגון – ארוחת ערב בספינה  בשייט על נהר הלי

ניסע בדרכים כפריות ודרך שדות אורז מוריקים לביקור במחילות קו- צ'י -"גבעת התחמושת" של הוייטקונג בתקופת המלחמה נגד האמריקנים. המחילות השתרעו בשטח של למעלה ממאתיים קמ"ר והיוו למעשה עיר תת קרקעית ענקית ונסתרת לחלוטין מפני השטח שכללה בתי חולים, בתי חרושת לנשק ועוד ושכנו בה אלפי לוחמים שלעיתים לא ראו אור יום במשך חודשים ארוכים. נמשיך לטאי נין, עיירה בה נמצא המרכז של דת וייטנאמית ייחודית "קאו-דאי" המשלבת אלמנטים בודהיסטיים,קונפוציאנים ונוצריים יחד עם פולחן קדושים וביניהם "סלבריטאים" כגון משה רבנו, נאפוליון, לואי פסטר וויקטור הוגו. נצפה בתפילת הצהרים היומית במקדש הססגוני ובשעות אחר הצהרים נשוב לסאיגון. 
לינה: סאיגון. 

יום 10: דלתת נהר המקונג – וין לונג - בתי מלאכה מקומיים – בית משפחה מקומי

נסייר בדלתא של נהר המקונג, מהאדירים, שבנהרות אסיה והנהר השביעי בגודלו בעולם, שמהווה את "עמוד השדרה" של הודו-סין בשמשו גבול ונתיב סחר בין וייטנאם, קמבודיה, לאוס, תאילנד, בורמה, דרום סין וטיבט. בוייטנאם יוצר הנהר דלתא אדירת ממדים שמהווה את "אסם האורז" למדינה. נבקר באזורים החקלאיים המדהימים ביופיים של הדלתא ונשוט על חלק מיובליו של הנהר. נחזה בשווקים צפים , נבקר במספר מפעלים מקומיים ונראה כיצד מייצרים החקלאים באמצעים פשוטים דברים שונים ההכרחיים לקיומם. נבקר בבית של מקומיים ונסיים בעיר וינלונג בירת אחהמחוזות של הדלתא
לינה: קאנתו.

יום 11: קאנתו – קאי ראנג - השוק היפה ביותר בדרום מזרח אסיה
 
נצא את קאנתו ונשוט אל השווקים הצפים הגדולים והמרשימים ביותר באסיה. נתרשם מחיי המסחר התוססים שמתנהלים כולם ע"ג המים. נמשיך בנסיעה לכיוון העיירה צ'או דוק , נבקר בכפר מוסלמי ובחווה צפה לגידול דגים .
לינה: צ'או דוק. 

יום 12: צ'או דוק - פנום פן 

בשעות הבוקר המוקדמות נשוט במעלה המקונג האדיר לגבול וייטנאם קמבודיה. בצהרים נגיע לפנום-פן בירת קמבודיה,שנחשבה בעבר ל"פריז של המזרח". נבקר באתריה המרכזיים של העיר: ארמון המלך, פגודת הכסף ומוזיאון השואה (טולסלאנג)  ובמקדש,שעל שמו קרויה העיר.לינה: פנום-פן.

יום 13: פנום פן – אנגקור 

ניסע  לסיאם-ריפ עיירת מחוז רדומה מהווה שער הכניסה לביקור באנגקור "פטרה של הג'ונגלים", שהייתה עיר הבירה של אימפריה קמבודית קדומה שהשתרעה גם על שטחי תאילנד,לאוס ,וייטנאם וננטשה במפתיע ובצורה מסתורית. העיר ומקדשיה, ששוכנים באזור יערות גשם נבלעו" ע"י הג'ונגלים ונשכחו לחלוטין עד,שנתגלו במקרה ע"י צייד פרפרים צרפתי לפני כמאה שנה. בשטח ענק ומכוסה ג'ונגלים מצויים עשרות מקדשים מדהימים שחלקם עדיין נתונים בחיבוקו של הג'ונגל. המקוםנחשב לאחד מפלאי תבל ונמצא ברשימת השימור לאתרים בעלי חשיבות לכלל המין האנושי של אונסק"ו, ארגון המדע החינוך והתרבות של האו"ם. את הימים הבאים נקדיש לביקור בחשובים, שבמקדשי אנגקור, שכמו לקוחים מתפאורה לסרטיו של "אינדיאנה ג'ונס". כמוכן נצפה בתושבים הכפריים המקומיים ואורחות חייהם. בערב נצא למופע בלט קמבודי מסורתי.
לינה: סיאם-ריפ.

יום 14 - 15: סיאם ריפ - אנגקור  - בנגקוק – תל אביב
 
יום זה יוקדש כולו לאזור מקדשי הפלא של אנגקור. נבקר בשער הדרומי של אנקור טום ( South Gate, ,) מקדש הביון Bayon , ממנו יציצו אלינו מאות פרצופים שגולפו באבן ביד אומן ונדמה שבמבטם הם עוקבים אחרי המטיילים.  נמשיך אל טרסת הפילים שקיבלה את שמה בזכות דמויות הפילים שגולפו על חומותיה וטרסת המלך המצורעה- מקדש אנקור וואט ומקדש טא פרום (מקדש הגונגל ) . בתום הטיול  זמן חופשי עד לטיסה . ניפרד מסיאם ריפ ונצא בטיסה לבנגקוק וממנה בטיסת המשך לתל אביב, בה ננחת מלאי חוויות מטיול קסום.

תאריכי יציאה ועלויות:  

16.09.13 - סוכות

מחיר מיוחד לחג : $2999 לאדם

תוספת עבור חדר יחיד : $595.                  

המחיר כולל: 

1. טיסות בינלאומיות בחברת אייר אוזבקסיטאן.
2. טיסות פנים כמפורט בתוכנית. 
3. לינה במלונות דרגה תיירות טובה ודרגה ראשונה. 
4. רכבת לילה לסאפה וחזרה.
5. אוטובוס תיירים.
6. כלכלה חצי פנסיון לאורך כל הטיול(למעט בבנגקוק)
7. כניסה לכל האתרים כמפורט בתוכנית. 
8. שייט כמפורט בתוכנית. 
9. מדריך ישראלי מומחה ליעד. 
10. מדריכים מקומיים דוברי אנגלית. 
11. טיפים לנותני השירותים בחו"ל למעט שירותי סבלות.
12.מכתב ויזה לויטנאם יונפק ע"י משרדנו.
13.כולל מסי נמל דלק ובטחון.

      

המחיר אינו כולל:

היטלים לרשויות המקומיות ישולמו בחו"ל על ידי המטייל. כ 25$ בכל מעבר גבול.

המעוניינים יכולים להזמין תא פרטי ברכבת בתוספת של 75$ לשני הכיוונים.

 חשוב:

המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הימים או הביקורים. 
ייתכנו שינויים בסדר הלינות והביקורים.
-אין כפל מבצעים והנחות
- בכפוף לתנאים הכלליים שבחוברת/אתר

 

למידע והזמנות נא להתקשר למרום תעופה טל:  03-6203360

לתאריכי יציאה ומחירים - הקליקו כאן! 

Comments