טיול מאורגן לוייטנאם וקמבודיה - 18 יום 

הטיל האמיתי והמקורי לוייטנאם וקמבודיה בטיסות אל על, הכולל את כל הביקורים והאתרים הנחשבים רכבת לסאפא, טיסות למרכז וייטנאם, כולל טיסה מסיאם ריפ לבנגקוק (ולא נסיעה)  כל זאת על בסיס חצי פנסיון

חצי פנסיון בטיסות אל-על!


♦ שני מופעי פולקלור אתני ♦ טיסה מסיאם-ריפ לבנגקוק ♦ שיט במפרץ האלונג ♦ ביקור במערה קארסטית ♦ סיור בעיר האנוי ♦ סיור בסייקלו ♦ מופע מרהיב של בובות מים  ♦  ביקור ברובע השגרירויות הקולוניאלי  ♦ מאוזולאום של "הדוד הו" ♦  ביקור בפגודת העמוד האחד  ♦  ובפגודת טראן קוק  ♦  מקדש הספרות הקונפוציאני  ♦ מקדש נגוק סון  ♦  טיול באיזור אגם הואן-קיאם  ♦  סאפה  ♦  שוק בק-הא  ♦ טרק בכפרי השבטים  ♦  מבט אל תרבות אנשי המונג השחורים  ♦ ואנשי רד זאו ♦ ביקור בבתי הכפריים ♦ טיול ביער האבן - הר המרונג - ייחודי למרום תעופה ♦ סיור בעיר הואה ♦ העיר האסורה ♦ שוק דונג בה  ♦ שיט על נהר הבושם  ♦  מעבר ב"מעבר העננים"  ♦  דאנאנג  ♦  סיור במוזיאון תרבות צ'אם ♦ העיירה הוי-אן  ♦  ביקור בסייגון - הו צ'י מין ♦  קתדרלת נוטרדם  ♦  המרכז הקולוניאלי לשעבר  ♦ מוזיאון המלחמה  ♦  השוק המרכזי  ♦  רובע צ'ולון הסיני  ♦ שייט כולל ארוחת ערב על נהר הסאיגון ♦ מחילות קו צ'י ♦ טאי נין ♦ מרכז קאו דאי  ♦ ביקור באסם הפורה וחצייה של דלתת המקונג ♦ ביקור בקאנתו  ♦  שיט על נהר המקונג  ♦ קאי ראנג השוק הצף  ♦  חוות גידול דגים  ♦  בתי מלאכה  ♦  קאי בה ♦  וין לונג  ♦  צאו דוק  ♦  קמבודיה  ♦  שייט בסירה מהירה וחציית גבול ויטנאם-קמבודיה ♦ פנום פן סיור בעיר ♦ סיאם ריפ  ♦  מקדשי אנגקור - אחד משבעת פלאי העולם ♦  הופעת בלט קמבודי מסורתי ♦

יום 1-2: תל אביב - בנגקוק

היום ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ממנו נמריא בטיסת לילה לבירת תאילנד, בנגקוק. לאחר הנחיתה וההתארגנות בשדה, ניסע לעיר לסיור פנורמי.לאחר הקליטה במלון נצא לשוטט ברחובות עיר האורות של המזרח. לינה בבנגקוק.

יום 3: בנגקוק - האנוי - ריקשות ומופע בובות מים

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מבנגקוק ונטוס אל האנוי בירת ויטנאם.  היום נחווה אטרקציות מעניינות: נרכב על ריקשות בחלקה העתיק של העיר ונצפה במופע בובות מים מרהיב ביופיו. המופע מתקיים בשדות האורז המוצפים המהווה תיאטרון מסורתי של חקלאיי האזור. התיאטרון שומר על צביונו כבר מאות שנים. בהחלט חוויה מסורתית ויאטנמית אמיתית. לצפייה בסרטון מופע בובת המים הקלק על התומנה למטה. ובזאת סיימנו את היום הראשון בטיול מאורגן בויטנאם. לינה: האנוי.

יום 4: האנוי - מפרץ האלונג - שייט מרהיב!

יול מאורגן לויאטנם וקמבודיה זו חוויה שלא מהעולם הזה. היום נחווה את אחד המקומות היפים בעולם שזכה גם לתואר אחד משבעת פילאי תבל "הא לונג ביי" . נתחיל בנסיעה לאורך הנהר האדום אל עבר "מפרץ הא לונג" המשובץ באלפי איים קטנטנים ובמצוקים רמים. לפי המסורת הווייטנאמית, המפרץ קיבל את שמו בעקבות פלישת סין לווייטנאם, כאשר האלים שלחו משפחה של דרקונים להגן עליהם. הדרקונים ירקו מפיהם אבני ירקן, שהפכו לשרשרת של איים שיצרו חומה שהסינים לא הצליחו לעבור. לאחר מכן החליטו הדרקונים להמשיך לחיות במקום בשלווה, ושקעו עם הזמן בים. לאחר שנתרשם מהנוף המרהיב נצא לשייט במפרץ ונתרשם מאורח החיים של הדייגים הויאטנמים המקומיים  במהלכו נבקר במערת נטיפים קראסטית יפה ומרהיבה באחד מאיי המפרץ. הלינה תתקיים בעיר האלונג.

יום 5: האנוי - המוזילאום – פגודת העמוד הבודד – אגם הואן קיאם

היום נערוך סיור מקיף בהאנוי, למרות שעברה מלחמות רבות, נראית יפהפיה ורעננה ומשובצת באגמים וגנים מרהיבים. נערוך סיור ברובע השגרירויות הקולוניאלי שנבנה על ידי הצרפתים בעת ששלטו במקום ולא נפסח על סיור במאוזולאום של  "הדוד הו" (כך נקרא הו-צ'י-מין, האב הרוחני של ויאטנם המודרנית). לאחר מכן נמשיך לביקור בפגודות העמוד הבודד וטראן-קוק ובמקדש הספרות הקונפוציאני. מקדש זה שימש כבית הספר הגבוה למנהל בימי הקיסרות הויאטנמית. היום גם נגיע לביקור במקדש נגוק סון ואגם הואן-קיאם. בשעות הערב נעלה על רכבת לילה, בה גם נלון כל הדרך אל העיר הבאה - לאו קאי. הלינה תתקיים ברכבת לילה משודרגת. 

יום 6: לאו קאי - סאפה - ביקר בכפרי שבטי המיעוטים

נגיע בבוקר עם רכבת הלילה, ללאו קאי, שעל גבול יונאן. ניסע למלון לארוחת בוקר. לאחר ארוחת הבוקר נתחיל  את יום הביקורים הססגוני בסאפה והסביבה. נבקר בהר המרונג-אשר עליו נראה את "יער האבן" ,"הגן הבוטאני" וגם תצפית על סאפה ורכסי ההרים. ( ייחודי למרום תעופה). נבקר בשוק המקומי התוסס של סאפה ובו קבוצות אתניות שונות וצבעוניות בלבושם המסורתי הציורי הבאים למכור את מרכולתם.  נצא לביקור קצר ולטראק בכפר טא פין  של אנשי ה"רד דזאו" ובכפר קאט קאט , בו מתגוררים שבט ההמונג השחורים. באזור כפרי שבטי המיעוטים נראה את טרסות האורז ונלמד על אורח חייהם.* יתכן מצב בו נבקר בכפרים אחרים מאלו הרשומים. לינה:סאפה


 
 
 


יום 7: סאפה - שוק באק הא / קוקלי / קאן קאו*

 לאחר ארוחת הבוקר במלון,  נסע בדרך כפרית והררית בה נוכל להתרשם מהנוף המיוחד ומאורח החיים הכפרי של תושבי הרמות הצפון מזרחיות של וייטנאם בדרכנו לכפר באק הא הידוע בשוק סוף השבוע הססגוני שמתקיים בו אליו נקבצים בני ובנות שבטי ההרים השונים מכל הסביבה.  במהלך היום נעצור גם לביקור במעבר הגבול בין וייטנאם לסין וכמו כן באחד ממטעי התה שבדרך (באם יתאפשר). לינה: רכבת לילה משודרגת להאנוי.

יום 8: הואה 
 
להאנוי נגיע בבוקר וניסע מיד למלון לארוחת בוקר והתרעננות. עכשיו, כשאנו באמצע הטיול כבר, אנו יכולים להתחיל להרגיש טוב יותר את ההווי המיוחד של הטיול המאורגן לויאטנם וקמבודיה.
נטוס אל הואה, בירתה הקיסרית של ויאטנם שהייתה כזו עד שנות ה-50. על שפת "הנהר המבושם" נקברו בעבר קיסרי ויאטנם והיום מה שנותר מהם הוא בעיקר אחוזות צבעוניות מרהיבות. בעיר הואה נמצאת גם "העיר האסורה" בה גרו הקיסרים ששלטו משם על כל המדינה. אנו נערוך סיור בעיר האסורה ולאחר מכן גם בשוק דונג בה, בארמון המלך ונסיים את היום בשייט על הנהר המבושם. לינה: הואה.

יום 9: הואה - דאנאנג – הוי אן 
 
בעת טיול מאורגן לויטנאם נדרים לאורך החופים היפים של המדינה ונגיע אל מעבר העננים שהיה תמיד הגבול בין צפון וייטנאם לדרומה. נחצה את מעבר העננים ונגיע אל דאנאנג, עיר נמל ענקית והעיר הרביעית בגודלה בוייטנאם, שם נבקר במוזיאון תרבות צ'אם (תרבות זו הינה ממלכה עתיקה ששלטה באזור והייתה האויבת של אנגקור עד שהוכנעה והושמדה כליל על ידי הוייטנאמים). ניסע אל הוי-אן, עיירה קטנטנה וקסומה שבשיטוט בין סימטאותיה עדיין אפשר להרגיש כאילו הזמן עצר מלכת ונתקע אי שם לפני כמה מאות שנים. נסתובב בעיירה זו ונתרשם מהריחות, המראות והקולות המיוחדים וגם נבקר בבתים בני מאות שנים שבעבר שימשו סוחרים סיניים ששהו בעיירה. נבקר גם בבית קהילה סיני מסורתי, מקדש וגם גשר יפני יפה.
הלינה תתקיים בהוי-אן. 

יום 10 : הוי אן – סאיגון – הוצ'ימין – צ'יינה טאון
 
היום נטוס מהוי אן אל סאיגון שהיום נקראת הו-צ'י-מין-סיטי. עד שצפון ויאטנם התאחדה עם דרום ויאטנם הייתה זו הבירה התוססת של דרום ויאטנם. היום, סאיגון, עיר ללא הפסקה, היא הקטר שדוחף את הכלכלה בויאטנם אל כלכלת שוק מתקדמת. סאיגון סוערת ותוססת בכל שעות היום כמו כוורת דבורים פעלתנית ואת זה נחוש על בשרנו עוד בדרך למלון כשאנו מנסים להשתלב בתנועה עם עשרות אלפי טוסטוסים וריקשות אופניים. הסיור בסאיגון יכלול סיור באתריה המרכזיים של העיר, ארמון האיחוד, קתדרלת נוטרדם, הדואר המרכזי והמרכז הקולוניאלי-צרפתי הישן.בין היתר גם נבקר במוזיאון מלחמת ויאטנם שידוע גם בשם העבר: מוזיאון פשעי המלחמה, בשוק הגדול והמרכזי של סאיגון, וברובע הסיני, צ'ולון, על שווקיו התוססים, על סימטאותיו הציוריות והמקדשים המרהיבים השוכנים בו.
הלינה תתקיים בסאיגון.

יום 11: מחילות קוצ'י - טאי נין – סאיגון – ארוחת ערב בספינה  בשייט על נהר סאיגון
 
היום נבקר במחילות קו-צ'י - מי שכבר ביקר בגבעת התחמושת בירושלים ירגיש שהוא רואה כאן משהו דומה אך לחלוטין מאוד מאוד שונה. במחילות אלה הסתתרו אנשי הוייטקונג במלחמת ויאטנם. מערכת המחילות עצומה ומשתרעת על שטח של יותר ממאתיים קמ"ר. המערכת מכילה מתקנים של מדינה שלמה כמו בתי חולים, בתי חרושת לנשק ועוד וכולם נסתרים לחלוטין מן העין. בעיר זו שכנו בתקופת מלחמת ויאטנם אלפי לוחמי ויאטקונג שלא ראו אור יום לעיתים במשך חודשים ארוכים.
לאחר מכן נמשיך אל טאי-נין. זו עיירה שמשמשת כמרכז הרוחני של הדת הוייטנאמית הייחודית "קאו-דאי". דת זו משלבת מגוון אלמנטים בודהיסטיים, קונפוציאנים ונוצריים יחד עם פולחן קדושים וביניהם "סלבריטאים" מכל הדתות כמו: משה, נפולאון בונפרטה, לואי פסטר ו-ויקטור הוגו. במקדשה הססגוני של העיירה טאי נין נצפה בתפילת הצהריים ולאחר מכן לקראת ערה נשוב לסאיגון. ננוח ונצבור כוחות להמשך טיול מאורגן לויטנאם וקמבודיה.
הלינה תתקיים בסאיגון. 

יום 12: דלתת נהר המקונג – וין לונג - בתי מלאכה מקומיים – בית משפחה מקומי
 
ביום זה נסייר בדלתת נהר המקונג. נהר המקונג הוא מהגדולים בנהרות אסיה והוא הנהר השביעי בגודלו בעולם! נהר המקונג הוא למעשה עמוד השדרה של הודו-סין והוא עדיין משמשכנתיב סחר וגם כגבול בין המדינות: וייטנאם, קמבודיה, לאוס, תאילנד, בורמה, דרום סין וטיבט. במדינת ויאטנם נהר המקונג יוצר דלתא עצומת מימדים שבעצם מהווה את "אסם האורז" של המדינה. נבקר באיזורים החקלאיים המדהימים של הדלתא תוך כדי שייט בחלק מיובלי הנהר. נביט בשווקים צפים יפהפיים, נבקר במספר מפעלים מקומיים ונראה כיצד מייצרים החקלאים באמצעים דלים תוצרת הכרחית למחייתם. 
הלינה תתקיים בקאנתו.

יום 13: קאנתו – קאי ראנג - השוק היפה ביותר בדרום מזרח אסיה
 
נעזוב את קאנתו ונשוט בסירה אל השוק הצף - "קאי ראנג". זהו אחד השווקים הגדולים והמרשימים ביותר באסיה. במהלך הביקור והשייט נתרשם מחיי המסחר התוססים שמתנהלים כאן כולם על המים. לאחר מכן, נעזוב את קאי ראנג ונמשיך בנסיעה אל היעד הבא - העיירה צ'או דוק, שם נבקר בכפר מוסלמי מקומי וגם בחווה צפה לגידול דגים.
הלינה תתקיים בצ'או דוק. 

יום 14: צ'או דוק - פנום - פן 
 
את היום ה-14 של טיול מאורגן לויטנאם וקמבודיה נתחיל בשעות הבוקר המוקדמות. אנו נשוט במעלה נהר המקונג העצום אל הגבול בין וייטנאם לקמבודיה ובצהריים נגיע לפנום-פן בירת קמבודיה. פנום-פן נקראה בעבר "פריז של המזרח" משום הרחובות בסגנון אירופאי שיש לה. משם נשים פעמינו אל ביקור באתריה הנבחרים של העיר כמו: ארמון המלך, פגודת הכסף ומוזיאון השואה-טולסלאנג  וגם למקדש שעל שמו קרויה העיר.
לינה: פנום-פן. 

יום 15: פנום פן – סיאם ריפ (אנגקור) 
 
מפנום-פן ניסע אל סיאם-ריפ. העיירה סיאם-ריפ, היא עיירת מחוז רדומה שמהווה גם שער כניסה לביקור באנגקור - "פטרה של הג'ונגלים". אנגקור הייתה עיר הבירה של אימפריה קמבודית קדומה שהשתרעה גם על שטחי תאילנד, לאוס ו-וייטנאם ונעזבה במפתיע ובצורה מסתורית על ידי תושביה. העיר והמקדשים  ששוכנים באיזור יערות גשם עבותים נבלעו אט אט על ידי הג'ונגלים ונשכחו לחלוטין עד לפני מאה שנים. צייד פרפרים צרפתי גילה את המקום במקרה והשאר היסטוריה. בשטח הענק המכוסה יערות-עד מצויים עשרות מקדשים מדהימים שחלקם עדיין שבויים בחיבוקו של הג'ונגל העצום. המקום נחשב לאחד מפלאי תבל ונמצא ברשימת ההאתרים לשימור של אונסק"ו. במהלך הטיול באנגקור, נצפה בתושבים הכפריים המקומיים ואורחות חייהם ובערב נצא למופע בלט קמבודי מסורתי.
הלינה תתקיים בסיאם-ריפ 

יום 16: סיאם ריפ- אנגקור 
 
במהלך טיול מאורגן לויטנאם, נקדיש את היום הלפני אחרון לטיול באיזור מקדשי הפלא של אנגקור. נבקר בשער הדרומי של אנקור טום, מקדש הביון, ממנו מציצים מאות פרצופים שגולפו באבן ביד אומן ונדמה שבמבט הם עוקבים אחרי המטיילים. נמשיך אל טרסת הפילים שקיבלה את שמה בגלל דמויות הפילים שגולפו על חומותיה ונחתום את הטיול היום בטרסת המלך המצורע, מקדש אנקור וואט ומקדש טא פרום (מקדש הג'ונגל).          
הלינה תתקיים בסיאם-ריפ. 

יום 18-17: סיאם ריפ- בנגקוק – ת"א 
 
את הימים האחרונים של הטיול נקדיש לכם, מטיילי טיול מאורגן לויטנאם , יהיה לכם די והותר זמן חופשי לקניות וטיולים עצמיים עד לטיסה. ניפרד מסיאם ריפ ונצא בטיסה לבנגקוק וממנה בטיסת המשך לתל אביב. שם ננחת מלאי חוויות ורשמים מטיול מאורגן לויטנאם וקמבודיה.
 

תאריך יציאה מספר ימיםמחיר לאדם בחדר זוגיתוספת ליחיד בחדרמדריכ/ההערות
22/09/2018173499$ - טיול לחג סוכות595 $דורון מנחם
4 מקומות אחרונים
* מסלול לסוכות יש לבקש מהמשרד
 
המחיר כולל: 
1. טיסות בינלאומיות.
2. טיסות פנים כמפורט בתוכנית.
3. לינה במלונות דרגה תיירות טובה ודרגה ראשונה.
4. רכבת לילה לסאפה וחזרה.
5. אוטובוס תיירים.
6. כלכלה חצי פנסיון לאורך כל הטיול(למעט בבנגקוק)
7. כניסה לכל האתרים כמפורט בתוכנית.
8. שייט כמפורט בתוכנית.
9. מדריך ישראלי מומחה ליעד.
10. מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
11. טיפים לנותני השירותים בחו"ל למעט שירותי סבלות.
12.כולל מסי נמל דלק ובטחון.
 
 
המחיר אינו כולל:
היטלים לרשויות המקומיות ישולמו בחו"ל על ידי המטייל. מ- 45$ בכל מעבר גבול.
המעוניינים יכולים להזמין תא פרטי ברכבת בתוספת של $120 לאדם.
* בכל מקרה, נא לבקש מסלול מעודכן ממשרדנו.
 
חשוב: המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הימים או הביקורים. 
ייתכנו שינויים בסדר הלינות והביקורים.
-אין כפל מבצעים והנחות
- בכפוף לתנאים הכלליים שבחוברת/אתר
למידע והזמנות נא להתקשר למרום תעופה טל:  03-6219219
- למידע נוסף באתר מרום תעופה: טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה